Különleges külső
Az LG HU80KSW inkább tűnik hősugárzónak, reflektornak vagy hangeszköznek, mint projektornak. A 16,5 centiméter széles és hosszú masina 47,5 cm, tehát majd fél méter magas, tömege pedig 6,7 kilogramm. Ennek köszönhetően hordozható, amiben segítséget nyújt a tetején elhelyezett fogantyú is, de azért szó sincs arról, hogy kifejezetten mobil eszköz lenne. A tetején található egy felnyitható fedél, amelynek a belső felületét tükör borítja, alatta pedig a lencse található.
Amennyiben teljesen felnyitjuk az említett fedelet, akkor a masina előrefelé vetíti a képet, tehát ha állítva használjuk, akkor függőlegesen, a plafonra, ha pedig lefektetjük, akkor vízszintesen. Amennyiben viszont csak félig nyitjuk fel, akkor a tükrös fedél megtöri, eltéríti a vetítés irányát, ilyenkor állított használat mellett nem a plafonra függőlegesen, hanem vízszintesen maga elé fogja vetíteni a képet. Ennek a megoldásnak köszönhetően egész sokoldalúan használható, hiszen könnyen szabályozható, hogy milyen magasságba vetítsen, illetve állítva és fektetve is bevethető.
Az alsó részén kaptak helyet a ki- és bemenetek. Egészen pontosan két HDMI 2.0 (az egyik ARC támogatású), illetve egy-egy USB 3.0, USB 2.0, Ethernet, analóg és optikai digitális audió csatlakozó. Emellett érdemes megemlíteni a készülékházba épített kábeldobot, amelyre használaton kívül automatikusan, egy gombnyomással felcsévélhető a tápkábel. Akkumulátorral nem rendelkezik, használathoz az elektromos hálózathoz kell csatlakoztatni
Okostévé a projektorban
Az LG-től nem idegen, hogy okostévérendszerrel lássa el projektorait, így különösebben nem volt meglepő, hogy ez a szolgáltatás innen sem hiányzik. Egészen pontosan a webOS 3.5 platform került a készülékbe, ami a gyártó tévéiből már ismerős lehet. Ennek felépítése logikus, a grafikus kezelőfelület átlátható, sőt mivel mi dönthetjük el, hogy mely funkciók kerüljenek a főképernyőre, még bizonyos keretek között személyre is szabható. Magyarul kommunikál, és tényleg kifejezetten felhasználóbarát, kezelése senkinek sem okozhat különösebb problémát.
Ráadásul támogatja a Magic Remote mozgásérzékelős távirányító használatát, ami nagyjából úgy működik, mint egy légiegér, és hab a tortán, hogy egy ilyen perifériát pakol is az LG a dobozba. A készülék emellett képes együttműködni USB-n keresztül csatlakoztatott egérrel és billentyűzettel is.
Integrált hangrendszer
LG HU80KSW két darab hétwattos hangszóróból álló integrált audió rendszerrel bír. A hangerő megfelelő, viszont a hangminőség nem az igazi: a sztereó hangteret el lehet felejteni, a megszólalás fátyolos, az eszköz hajlamos a finom részeket elkenni, és a basszusokkal nagyon szűkmarkúan bánik. Ennek következtében a hangzás steril, vékony, de persze még mindig jobb, mintha semmilyen hangszóró nem lenne a projektorban. Azért filmezésre, játékokhoz így is jó lehet, de mondjuk a háttérzene hallgatásához már kevés.
Az előzetesen programozott hangmódok nem hiányoznak, és a hangszínszabályozó segítségével szabadon módosíthatóak az arányok. Vezeték nélküli úton, Bluetooth technológia révén egyszerűen és gyorsan csatlakoztathatóak kompatibilis külső hangeszközök is, ilyenkor minimális késleltetés érzékelhető csak, ami nem zavaró egyáltalán, a kapcsolat pedig végig stabil maradt.
Miracast
És ha már vezeték nélküli adatátvitel: a Wi-Fi Direct és a Miracast támogatás révén a kompatibilis eszközök képernyője tükrözhető, azaz ilyenkor a kivetített képen e masinák képernyőjét fogjuk látni.
Videók, fotók, zeneszámok
Az LG HU80KSW rendelkezik előre telepített médialejátszó alkalmazással, aminek grafikus kezelőfelülete egyrészt jól néz ki, másrészt átlátható, így kezelésével valószínűleg az is könnyen boldogul majd, aki egyébként idegenül mozog a technológiai eszközök univerzumában. Audiótartalmak közül az MP3 mellett a WMA és a FLAC típusú állományok megszólaltatása megoldott. A szoftver az ID3 tagek feldolgozására képes, viszont a metaadatként kódolt dalszövegeket nem tudtuk a vászonra varázsolni. A képeknél a JPG és a PNG formátumok jöhetnek szóba, úgy, hogy forgathatóak és diavetítés elindítására is van lehetőség, ám a fotók részletes információit tartalmazó EXIF adatokról le kell mondanunk.